מחשבון הריון

חישוב תאריך הלידה המשוער

לידה. התהליך שמתרחש לאחר 9 חודשים של ציפיה. תהליך שמשאיר אותך עם תינוק/ת מתוק/ה בידיים. אז נכון שזמן הריון טבעי הוא 9 חודשים או עד 42 שבועות. אבל – תינוקים נולדים ביום ההולדת שלהם, ואין טעם להילחץ בגלל שהתינוק/ת שלך החליט שהוא צריך עוד יום יומיים להתבשל שם בפנים ולא הגיע בדיוק על הדקה שחשבת או קבעו הרופאים. כי כל הלחץ הזה מיותר לחלוטין ורק עוצר תהליך של לידה טבעית. בכל מקרה, לא כל כך פשוט לחשב את מועד תחילת ההריון וחשוב לדעת שהתאריך משוער ולא מדויק בכלל. כדי לקבל תשובה מדויקת ככל שניתן לגבי תאריך הלידה המשוער והתקדמות ההריון הכניסי את תאריך הוסת האחרונה. בידיעה, שלא לוחצים על כפתור ויש תינוק שיוצא לפי תאריך שמופיע למטה. זוהי השערה. לתינוק/ת שלך יש שעון משלו/ה.

תביני שמדע חישוב תאריך הלידה לא מדויק כל וכלל, ואין סיבה שילחיצו אותך אם את קצת “מאחרת”. קביעת תחילת ההיריון נעשית בישראל על פי היום האחרון של הוסת האחרונה. והיום האחרון של הוסת הוא בכל מקרה לא היום שנכנסת להריון. כי הביוץ וההריון מתרחשים בדרך כלל שבועיים לאחר הוסת ולא מיד סמוך אליה. כך שתינוק/ת שגילו/ב מחושב/ת לפי תאריך וסת אחרונה בעצם “צעיר/ה” בשבועיים.

אז קחי בערבון מוגבל מאוד את נושא ה“תאריך המשוער” . ותדעי שאם חישבת לפי וסת אחרונה, יש לך עוד שבועיים להוסיף כדי להגיע לנתון מדויק יותר.


הריון | מחשבון הריון