הלידה של גיל: בעלי לא האמין למראה עיניו

“את הנוסחה ללידה אוהבת ומהנה גיליתי לצערי רק לקראת סוף ההיריון, ורכשתי אותה כשהייתי בחודש שמיני, בתקווה שאספיק לחוות את כל התהליכים ולהטמיע אותם באופן שיאפשר לי לחוות לידה אוהבת ומהנה.

אני מודה שהייתי סקפטית, כיוון שאיני אדם רוחני במיוחד ואיני מתחברת למדיטציות ודברים דומים אבל הרגשתי שקורס הכנה ללידה שבו השתתפתי בבית החולים לא נתן לי שום כלים להתמודד עם ההיריון, עם הלידה, להתחבר לתינוק ולמה שעובר עליי. ממש הרגשתי חוסר מוכנות במישור הזה והנוסחה נראתה לי כמו מה שהיה חסר, למרות כל הציניות שבי החלטתי לתת לזה צאנס.

לא ממש הצלחתי לשמוע את כל התהליכים מספר פעמים כמו שכתוב בחוברת, אבל השתדלתי לשמוע לפחות תהליך אחד ביום וזה היה מאוד מאוד מרגיע. הרגשתי שזה מחלחל ושיש לזה השפעה על האופן בו אני חושבת, מרגישה, על הרוגע שלי ועל תחושת החיבור לתינוק ולהריון שעד אז לא ממש הייתה. זה הפך אותי הרבה יותר קשובה לגוף שלי ולאינטואיציה האימהית. בחוברת שהגיעה עם הנוסחה היה הרבה מידע שעזר לי להתחבר ולהבין את הלידה כפי שהטבע יצר אותה. השתדלתי כל הזמן לדבוק בתהליכים ובכלי הנוסחה, לא לשמוע סיפורי לידה שליליים ולהדוף כל מידע שלא מקדם לידה אוהבת.

יש לי סף כאב מאוד נמוך ולכן מאוד חששתי מלידה טבעית. קיוויתי שאצליח לעמוד בלידה כזו בעזרת כלי הנוסחה. לצערי כשהייתי בשבוע 38+2 כשבאתי להערכת משקל ראו שם ממצא שמומלץ לזרז בגינו, אך הסיכון בו אינו חד משמעי. למרות שכל הרופאים המליצו על זירוז נשארתי מאוד מחוברת לעצמי, הרגשתי שהכל תקין ואין שום סיכון לעובר ולאחר מחשבות ולבטים לא התאשפזתי והלכתי הביתה. בימים שלאחר מכן הייתי בסבב הולך וחוזר של הגעה לביח עם לחצים מצד כולם להתאשפז לזירוז מול תחושת הבטן שאיני מעוניינת בכך ואני רוצה לידה טבעית שמתפתחת באופן טבעי. הרגשתי שזה עוד לא הזמן ללדת. כך עבר לו כמעט שבוע שבו ניסיתי לזרז את הלידה באמצעים טבעיים ללא הצלחה, ובסופו כן עברתי זירוז שהיה מאוד איטי וממושך ושום דבר לא התקדם. הרגשתי ממש מתוסכלת ועצובה שדברים לא קרו כפי שרציתי. לבסוף ביום השלישי לזירוז לא עמדתי בכאב הצירים ולקחתי אפידורל.

רק בסוף אותו יום התחילה הלידה, אך מהרגע שהתחילה הלידה משהו השתנה. הרגשתי שזה הרגע, שהכל מתחבר, מרגע שהתחלתי להקשיב לתהליכים הרגשתי שאני מתנתקת מהכל ומתרכזת אך ורק בלידה ובתינוק. בחדר לידה ביקשתי לכבות את האור, שמנו מוזיקת פסנתר מרגיעה וכל הזמן הייתי עם האם פי והאזנתי לתהליכים של הלידה לפי השלב בו הייתי. מפתיחה של 4 תוך שלושת רבעי שעה כבר הייתי בפתיחה מלאה והראש היה נמוך. הייתי לגמרי בתוך החוויה, ממוקדת ומרוכזת בתהליך, עם חיוך על הפנים. הלידה התקדמה ממש מהר וזה הרגיש שתוך כמה רגעים הכל עבר. נכנסתי לחדר לידה ב12 בלילה עם פתיחה של 4 וב3:38 הוא כבר היה בחוץ. הוא נולד בשלווה לתוך אווירה רגועה וחדר שקט, לזרועותיי המחבקות והמגינות. ברגע שנתתי לגוף להתנתק מכל הרעשים החיצוניים ולהתחבר לעצמו, הכל פשוט זרם חלק והייתה לי חוויה מדהימה שלא אשכח בחיים, והמון בזכות הנוסחה!

בעלי, שצחק עליי כשקניתי את זה, לא האמין למראה עיניו בלידה. הייתי כל כך מפוקסת, ממוקדת, מאושרת. הייתי המובילה, הרגשתי שאני זו שמכתיבה את הקצב של הלידה ואת כל מה שקורה וברגע שהשליטה עברה אליי פשוט ידעתי מה לעשות. הוא נפעם מאיך שתפקדתי ואמר שהוא ממש שמח שעשיתי את הקורס עם הנוסחה.

ממליצה לכולן!”